Податотека:Iceberg lettuce in SB.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.632 × 1.224 пиксели, големина: 881 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Close-up of an iceberg lettuce field in Northern Santa Barbara County between Santa Maria and Lompoc, on July 31, 2005.
Македонски: Поле со марули во грофовијата Санта Барбара, САД.
Датум
Извор enwiki
Автор en:User:Geographer


w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е лиценцирана со Криејтив комонс Наведи извор 1.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Зелена салата

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:20, 3 јули 2007Минијатура на верзијата од 16:20, 3 јули 20071.632 × 1.224 (881 КБ)Bongoman{{Information |Description=Close-up of an iceberg lettuce field in Northern Santa Barbara County between Santa Maria and Lompoc, on July 31, 2005. |Source= enwiki |Date=4 August 2005 |Author=en:User:Geographer |Permission= |other_versions= }} [[en:I

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци