Податотека:HochkoenigFromSchneeberg.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.240 × 1.680 пиксели, големина: 1,45 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Датум  (согласно податоците од Exif)
Извор сопствено дело
Автор User:RToncic

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, RToncic. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
RToncic му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето

Префрлено од en.wikipedia на Ризницата користејќи FtCG.

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
Date/Time Dimensions User Comment
17:19, 8 November 2006 2,240 × 1,680 (1,520,538 bytes) w:en:RToncic (разговор | придонеси) ()

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:04, 25 јануари 2012Минијатура на верзијата од 00:04, 25 јануари 20122.240 × 1.680 (1,45 МБ)Clarkcj12Transferred from en.wikipedia: see original upload log above

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци