Податотека:HQ SAM ST.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.374 × 1.673 пиксели, големина: 945 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Scrotum in relaxed and tense states of a Southern European male, 31 years.

The testicles are situated inside the scrotum as they need a lower temperature than the body. They usually differ slightly in size, one hanging lower than the other. At normal temperatures the scrotum and testicles are very loose, they retreat towards the body for various reasons (cold temperatures, sexual arousal, embarrassment, or simply without any reason ...). It is not possible to control the movements.

Read my comments here: 123GLGL
Датум
Извор сопствено дело
Автор 123GLGL
Други верзии

Lateral pictures: HQ_SAM_ST2.jpg

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:24, 22 мај 2014Минијатура на верзијата од 20:24, 22 мај 20142.374 × 1.673 (945 КБ)123GLGLcolor correction (original version too red)
00:49, 2 април 2013Минијатура на верзијата од 00:49, 2 април 20132.374 × 1.673 (905 КБ)123GLGLcolor correction
00:37, 2 април 2013Минијатура на верзијата од 00:37, 2 април 20132.374 × 1.673 (876 КБ)123GLGLbetter pictures
00:36, 4 декември 2011Минијатура на верзијата од 00:36, 4 декември 20112.770 × 3.938 (6,46 МБ)123GLGL

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци