Податотека:Germany location map.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.073 × 1.272 пиксели, големина: 452 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Positionskarte von Deutschland

Quadratische Plattkarte, N-S-Streckung 150 %. Geographische Begrenzung der Karte:

 • N: 55.1° N
 • S: 47.2° N
 • W: 5.5° O
 • O: 15.5° O
English: Location map of Germany

Equirectangular projection, N/S stretching 150 %. Geographic limits of the map:

 • N: 55.1° N
 • S: 47.2° N
 • W: 5.5° E
 • E: 15.5° E
Français : Carte de l'Allemagne
Датум
Извор сопствено дело, using United States National Imagery and Mapping Agency data
Автор NordNordWest
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

Bundesrepublik Deutschland (vor 1990 nur West-Deutschland):

Deutsche Demokratische Republik (mit BRD im Ausschnitt):

Ostdeutschland (vor 1990 Deutsche Demokratische Republik):

Deutschland zwischen Mai 1945 und Oktober 1949:

Thematisch:


Deutsches Reich (1871–1918) (best used with this template (de)):

Deutsches Reich (1918–1945) (best used with this template (de)):

SVG разработка

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:51, 16 септември 2013Минијатура на верзијата од 13:51, 16 септември 20131.073 × 1.272 (452 КБ)SokoWikiClearer borders.
09:34, 16 септември 2013Минијатура на верзијата од 09:34, 16 септември 20131.073 × 1.272 (452 КБ)NordNordWestReverted to version as of 12:32, 2 October 2012; didn't make anything better
09:34, 16 септември 2013Минијатура на верзијата од 09:34, 16 септември 20131.073 × 1.272 (452 КБ)NordNordWestReverted to version as of 12:32, 2 October 2012; didn't make anything better
21:08, 15 септември 2013Минијатура на верзијата од 21:08, 15 септември 20131.073 × 1.272 (451 КБ)SokoWiki*
13:32, 2 октомври 2012Минијатура на верзијата од 13:32, 2 октомври 20121.073 × 1.272 (452 КБ)PalosirkkaReverted to version as of 20:14, 5 August 2012 Location maps must remain very accurate
06:40, 2 октомври 2012Минијатура на верзијата од 06:40, 2 октомври 20121.073 × 1.272 (396 КБ)PalosirkkaScrubbed with http://codedread.com/scour/
21:14, 5 август 2012Минијатура на верзијата од 21:14, 5 август 20121.073 × 1.272 (452 КБ)NordNordWestupd
11:03, 19 јануари 2010Минијатура на верзијата од 11:03, 19 јануари 20101.073 × 1.272 (490 КБ)NordNordWestupdate
09:33, 22 јули 2009Минијатура на верзијата од 09:33, 22 јули 20091.075 × 1.273 (608 КБ)NordNordWestc
15:36, 13 октомври 2008Минијатура на верзијата од 15:36, 13 октомври 20081.075 × 1.273 (606 КБ)NordNordWest
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци