Предлошка:Location map Германија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Германија
name Германија
border
coordinates
55.1
5.5 ←↕→ 15.5
47.2
map center 51°09′ N; 10°30′ E / 51.15° N; 10.5° E / 51.15; 10.5
image Germany location map.svg
Location map Германија
image1 Relief Map of Germany.svg
Location map Германија