Податотека:Flag of the United States (1845-1846).svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.710 × 900 пиксели, големина: 10 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

US Flag with 27 stars. In use 4 July 1845–3 July 1846. Created by jacobolus using Adobe Illustrator, and released into the public domain.

Датум (датум на изворното подигање)
Извор Нема укажано машински читлив текст. Се претполага дека е сопствено дело (според изјавите за авторските права)
Автор Нема укажано машински читлив автор. Се претполага дека авторот е Jacobolus (според изјавите за авторски права).

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:18, 26 мај 2017Минијатура на верзијата од 23:18, 26 мај 20171.710 × 900 (10 КБ)Illegitimate Barristerfixed stripes.
17:30, 16 ноември 2016Минијатура на верзијата од 17:30, 16 ноември 20161.710 × 900 (7 КБ)FogheBetter definition and stars.
13:11, 4 април 2013Минијатура на верзијата од 13:11, 4 април 20131.235 × 650 (1 КБ)Χsimplify
19:27, 14 јануари 2011Минијатура на верзијата од 19:27, 14 јануари 20111.710 × 900 (7 КБ)Zscout370Overhaul from Peter Orenski of TME-ALF.com
02:04, 26 април 2006Минијатура на верзијата од 02:04, 26 април 2006380 × 200 (30 КБ)JacobolusUS Flag with 27 stars. In use 4 July 1845–3 July 1846. Created by jacobolus using Adobe Illustrator, and released into the public domain. [[Category:Historical flags of the

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци