Податотека:Fanula Papazoglu, 1942.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(583 × 800 пиксели, големина: 77 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Српски / srpski: Каснија професорка историје Фанула Папазоглу у Бањичком логору 1942
English: Later history professor Fanula Papazoglu in the Banjica concentration camp in 1942.
Датум
Извор Каснија професорка историје Фанула Папазоглу у Бањичком логору 1942. Beograd koga više nema 1241. Politikin Zabavnik.
Автор непознат

Лиценцирање

PD-icon.svg
This work published in Serbia is in the public domain because its copyright expired pursuant to the Yugoslav Copyright Act of 1978 which provided for copyright term of the life of the author plus 50 years, respectively 25 years for photograph or a work of applied art. This applies to works already in the public domain on or before December 29, 2004 when a new copyright act became valid.

The work meets one of the following criteria:

a) a work of known authorship and the author died before January 1, 1954
b) an anonymous work and it was published before January 1, 1954
c) a photograph or a work of applied art published before January 1, 1973

A source should be included so that the status can be verified.

Note that other works enter the public domain 70 years after the author's death or 70 years after publication if the work was published anonymously. If this is the case please use {{PD-old-70}}.

English | српски / srpski | +/−

Flag of Serbia.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:19, 12 мај 2015Минијатура на верзијата од 19:19, 12 мај 2015583 × 800 (77 КБ)ZoupanUser created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци