Податотека:European Inventory of Existing Commercial Chemical Substances EINECS.pdf

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија
Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(1.206 × 1.768 пиксели, големина: 220,03 МБ, MIME-тип: application/pdf, 1.805 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: European Inventory of Existing Commercial Chemical Substances (EINECS)
Commission communication pursuant to Article 13 of Council Directive 67/548/EEC of 27 June 1967 on the approximation of the laws, regulations and administrative provisions relating to the classification, packaging and labelling cf dangerous substances, as amended by Directive 79/831/EEC
Датум
Извор Official Journal of the European Communities, CA 146, 15 June 1990
Автор European Communities
Други верзии

Лиценцирање

Public domain This file is in the public domain in most EU countries (including Germany, Austria, Sweden, Spain, the Netherlands, Poland and Greece) because it has been published in the Official Journal of the European Union.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

15 јуни 1990

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:57, 28 август 2017Минијатура на верзијата од 11:57, 28 август 20171.206 × 1.768, 1.805 страници (220,03 МБ)LeyoUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци