Податотека:Escudo de la Provincia de Tierra del Fuego.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 411 × 344 пиксели, големина: 35 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Coat of arms of Tierra del Fuego, Antártida e Islas del Atlántico Sur of Argentina.
Датум (Promulgated by Provincial Law Nº 61 on 24 December 1992)
Извор SVG based on this file
Автор Rosana Giménez [1]
(Vector graphics image by Anuskafm)

Лиценцирање

Public domain
This work is in the public domain in Argentina as a law, decree, ordinance or sentence issued by an Argentine state authority or court and published on the Official Bulletin.

Likewise, according to the Law 22,362, article 3, section f: "Letters, words, names, emblems and symbols used by the National Government, as well as the Provinces, Municipalities, Religious and Health Organizations", cannot be subject of copyright.

The National symbols of Argentina are regulated by Decree Nº 10.302/1944.


As an image regulated by an edict of a government, it is also in the public domain in the United States.

English | magyar | +/−

Flag of Argentina

References

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:44, 3 ноември 2007Минијатура на верзијата од 01:44, 3 ноември 2007411 × 344 (35 КБ)Anuskafm{{creado por Anuskafm}} Category:Coats of arms of Argentina Category:Tierra del Fuego
01:42, 3 ноември 2007Минијатура на верзијата од 01:42, 3 ноември 2007200 × 169 (35 КБ)Anuskafm{{creado por Anuskafm}} Category:Coats of arms of Argentina Category:Tierra del Fuego

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци