Податотека:Electron orbitals.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 857 × 556 пиксели, големина: 195 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Electron orbitals
Датум
Извор own work by Patricia.fidi and Lt Paul - Originally from pl:Grafika:Orbitale.png, author pl:Wikipedysta:Chemmix.
Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Автор Patricia.fidi
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна06:01, 6 јули 2012Минијатура на верзијата од 06:01, 6 јули 2012857 × 556 (195 КБ)QuaerendoCorrected electron numbers in levels 3 M (18 electrons) and 4 N (32 electrons)
18:07, 17 април 2010Минијатура на верзијата од 18:07, 17 април 2010857 × 556 (190 КБ)Quibikcorrected per remark by 75.37.30.162: "Errata: The h orbital should list 22, not 23 electrons"
16:24, 11 јануари 2010Минијатура на верзијата од 16:24, 11 јануари 2010857 × 556 (190 КБ)QuibikSome minor tweaks; mostly optimized code to reduce file size.
22:55, 3 јуни 2008Минијатура на верзијата од 22:55, 3 јуни 2008857 × 556 (327 КБ)Mathieu PerrinWith white background, this time.
22:47, 3 јуни 2008Минијатура на верзијата од 22:47, 3 јуни 2008857 × 556 (327 КБ)Mathieu Perrin
22:05, 1 март 2007Минијатура на верзијата од 22:05, 1 март 2007857 × 556 (334 КБ)ChemmixPrzywrócono poprzednią wersję
22:03, 1 март 2007Минијатура на верзијата од 22:03, 1 март 2007744 × 524 (320 КБ)Chemmix{{Information |Description=Electron orbitals, order of filling |Source=own work |Date=01.03.2007 |Author=~~~~ }}
23:55, 28 февруари 2007Минијатура на верзијата од 23:55, 28 февруари 2007744 × 524 (320 КБ)Chemmix{{Information |Description=Electron orbitals and filling |Source=own work |Date=28.02.2007 |Author=~~~~ |other_versions=SVG version from original CDR file }}
21:30, 27 декември 2006Минијатура на верзијата од 21:30, 27 декември 2006857 × 556 (334 КБ)Patricia.fidi
05:30, 3 октомври 2006Минијатура на верзијата од 05:30, 3 октомври 2006984 × 765 (101 КБ)Lt paulThis is an svg replacement for Image:Electron orbitals.png It may benefit from some shading improvements

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци