Податотека:Czech dialects.PNG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.846 × 1.108 пиксели, големина: 73 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Dialects of the Czech language:

1 – Bohemian group
1a – North-East Bohemian subgroup
1b – Central Bohemian subgroup
1c – South-West Bohemian subgroup
1d – Bohemia-Moravian subgroup
2 – Central Moravian group
3 – East Moravian group
4 – Silesian group
4a – Silesia-Moravian subgoup
4b – Silesia-Polish subgroup
5 – heterogenous dialect speakers
Датум
Извор Karlík P., Nekula M., Pleskalová J. (ed.). Encyklopedický slovník češtiny. Nakl. Lidové noviny, Praha 2002, pg 393. ISBN 80-7106-484-X.
Автор User:Pajast
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Public Domain

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, I, Pajast. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
I, Pajast му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:19, 27 јули 2007Минијатура на верзијата од 11:19, 27 јули 20071.846 × 1.108 (73 КБ)Pajast== Popis == {{Information |Description=Dialects of the Czech language: :1 – Bohemian group ::1a – North-East Bohemian subgroup :1b – Central Bohemian subgroup ::1c – South-West Bohemian subgroup :1d – Bohemia-Moravian subgroup :2 – Central Mor
10:40, 27 јули 2007Минијатура на верзијата од 10:40, 27 јули 20071.846 × 1.108 (69 КБ)Pajast{{Information |Description=Dialects of the Czech language‹br /› 1 – Bohemian group‹br /› :1a – North-East Bohemian subgroup‹br /› :1b – Central Bohemian subgroup‹br /› :1c – South-West Bohemian subgroup‹br /› :1d – Bohemia-Mo

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: