Податотека:Charles Darwin.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(968 × 1.500 пиксели, големина: 111 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Charles Darwin in 1854, 5 years before he published The Origin of Species.

Датум
Извор Likely from [1]


John van Wyhe describes it as being taken around 1855 by Maull and Polyblank for the Literary and Scientific Portrait Club, about a year after Darwin completed his barnacle monographs and began working full-time on his species theory. On 27 May 1855 Darwin wrote to his friend Joseph Hooker about this portrait: "if I really have as bad an expression, as my photograph gives me, how I can have one single friend is surprising."
Автор Maull&Polyblank
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 100 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја.

et:Pilt:Charles Darwin.jpg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:43, 6 декември 2014Минијатура на верзијата од 18:43, 6 декември 2014968 × 1.500 (111 КБ)Jarektlarger
22:57, 18 март 2005Минијатура на верзијата од 22:57, 18 март 2005153 × 237 (46 КБ)Rdsmith4cropped to remove black bars on top and bottom
05:06, 30 јануари 2005Минијатура на верзијата од 05:06, 30 јануари 2005153 × 239 (13 КБ)Raul654

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.