Податотека:CC some rights reserved.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 744 × 300 пиксели, големина: 22 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: A vector-based version of CC SomeRightsReserved.
Датум ~ ноември 2006
date QS:P,+2006-11-00T00:00:00Z/10,P1480,Q5727902
Извор Оваа податотека е изведена од: CC SomeRightsReserved.png
Автор Изведено дело: Jelte
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: OptiCC some rights reserved.svg

SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.

Лиценцирање

Јавна сопственост Оваа слика или текст прикажан на неа се состои само од прости геометриски фигури и текст. Тие не го преминуваат прагот на оригиналност кој овозможува заштита на авторските права, и затоа прикажаното е во јавна сопственост. Иако за неа не важат авторски ограничувања, сликата може да подлежи на други ограничувања. Видете WP:PD#Fonts или Template talk:PD-textlogo за повеќе информации.

العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | dansk | Deutsch | English | Esperanto | español | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | Кыргызча | македонски | മലയാളം | मराठी | Bahasa Melayu | norsk bokmål | Nederlands | norsk | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | svenska | தமிழ் | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 粵語 | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Trademarked
Ова дело содржи материјал кој може да подлежи на закони за заштитени знаци во една или повеќе држави. Пред да ја употребите содржинава ве молиме проверете дали го имате правото да ја користите според законите кои важат под околностите во кои намеравате да ја користите. Вие и само вие сте одговорни да проверите дали кршите нечие право на заштитен знак. Погледајте го нашето општо одрекување од одговорност.
Ознакава не го укажува авторскоправниот статус на приложеното дело. Покрај ова, делото треба да има и ознака за авторски права, независно од оваа. Повеќе информации ќе најдете на Ризница:Лиценцирање.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:12, 1 мај 2007Минијатура на верзијата од 13:12, 1 мај 2007744 × 300 (22 КБ)KrissmanReverted to earlier revision
21:26, 29 април 2007Минијатура на верзијата од 21:26, 29 април 2007744 × 300 (22 КБ)GmaxwellReverted to earlier revision
07:22, 26 април 2007Минијатура на верзијата од 07:22, 26 април 2007744 × 300 (22 КБ)EkebReverted to earlier revision
01:43, 26 април 2007Минијатура на верзијата од 01:43, 26 април 2007744 × 300 (4 КБ)LucknopflerReverted to earlier revision
01:42, 26 април 2007Минијатура на верзијата од 01:42, 26 април 2007744 × 300 (4 КБ)LucknopflerReverted to earlier revision
07:33, 13 април 2007Минијатура на верзијата од 07:33, 13 април 2007744 × 300 (22 КБ)MoonianReverted to earlier revision
07:31, 13 април 2007Минијатура на верзијата од 07:31, 13 април 2007744 × 300 (4 КБ)MoonianReverted to earlier revision
07:30, 13 април 2007Минијатура на верзијата од 07:30, 13 април 2007744 × 300 (4 КБ)MoonianReverted to earlier revision
04:55, 13 април 2007Минијатура на верзијата од 04:55, 13 април 2007744 × 300 (22 КБ)RevolusAuf eine alte Version zurückgesetzt
15:53, 8 април 2007Минијатура на верзијата од 15:53, 8 април 2007744 × 300 (4 КБ)Hlr18Reverted to earlier revision
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.