Податотека:Brain, G Reisch.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Brain,_G_Reisch.png(436 × 575 пиксели, големина: 50 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Gregor Reisch, 1512. Margarita philosophica nova cui insunt sequentia

Датум
Извор Gregor Reisch
Автор Gregor Reisch
Други верзии

Лиценцирање

Public domain
Оваа медиумска податотека е во јавна сопственост во САД. Ова важи сите дела од САД чиишто авторски права истекле, честопати поради тоа што се издадени пред 1 јануари 1924 г. Погладајте ја оваа страница за поподробно објаснување.

United States
Dialog-warning.svg
Оваа слика може да не е во јавна сопственост вон САД (ова особено важи за земји и подрачја кои не го применуваат правилото на пократок рок за дела од САД, како Канада, Кина (без Хонгконг и Макао), Германија, Мексико и Швајцарија). Создавачот и годината на издавање се сметаат за информации од суштинско значење и тие мораат да се наведат. Повеќе на страниците „Википедија:Јавна сопственост“ и „Википедија:Авторски права“.
Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2005-09-14 03:51 Jossi 436×575× (51554 bytes) lo-res
  • 2005-09-14 03:49 Jossi 436×575× (491076 bytes) [[Gregor Reisch]], d. 1525 Human head with lines connecting the senses of taste, hearing, sight, and smell to areas of the brain. Gregor Reisch, 1512. ''Margarita philosophica nova cui insunt sequentia'' {{pd}}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна04:44, 6 март 2011Минијатура на верзијата од 04:44, 6 март 2011436 × 575 (50 КБ)OgreBot(BOT): Reverting to the most recent version before uploads (originally uploaded on 2005-09-14 03:51 by Jossi).
04:44, 6 март 2011Минијатура на верзијата од 04:44, 6 март 2011436 × 575 (480 КБ)OgreBot(BOT): This is the version originally uploaded on 2005-09-14 03:49 by Jossi; storing on commons for archival purposes
17:25, 5 јули 2009Минијатура на верзијата од 17:25, 5 јули 2009436 × 575 (50 КБ)Kndiaye{{Information |Description=Gregor Reisch, 1512. ''Margarita philosophica nova cui insunt sequentia'' |Source=Transferred from [http://en.wikipedia.org en.wikipedia]; transfer was stated to be made by User:kndiaye. |Date={{Date|2005|09|14}} (first vers

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: