Податотека:Blood culture negative endocarditis.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Blood_culture_negative_endocarditis.jpg(500 × 326 пиксели, големина: 33 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Bartonella henselae bacilli in cardiac valve of a patient with blood culture-negative endocarditis. The bacilli appear as black granulations.
Français : fr:Bartonella
Nederlands: Bartonella henselae bacillen in een hartklep van een patient met negatieve bloedtest voor Endocarditis
Português: pt:Endocardite
Español: es:Endocarditis
Norsk bokmål: no:Endokarditt
Датум
Извор Photo: Warthin Starry, from Traditional and Molecular Techniques for the Study of Emerging Bacterial Diseases: One Laboratory’s Perspective, Emerging Infectious Diseases Journal, Vol. 8, No, 2, February 2002, Center for Disease Control. URL: https://www.cdc.gov/ncidod/eid/vol8no2/01-0141-G2.htm
Автор Photo: Warthin Starry


Public domain
Оваа слика е дело на Центрите за контрола и заштита од болести, кои се дел од Министерството за здравство и човекови услуги на САД, направена од вработено лице во текот на извршувањето на неговите работните задачи. Како дело на Федералната влада на САД, сликата е во јавна сопственост.

čeština | Deutsch | English | español | eesti | suomi | français | македонски | Nederlands | polski | português | slovenščina | українська | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

US CDC logo.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:45, 26 февруари 2007Минијатура на верзијата од 16:45, 26 февруари 2007500 × 326 (33 КБ)KauczukSource: Photo: Warthin Starry, from [http://www.cdc.gov/ncidod/eid/vol8no2/01-0141.htm Traditional and Molecular Techniques for the Study of Emerging Bacterial Diseases: One Laboratory’s Perspective], Emerging Infectious Diseases Journal, Vol. 8, No, 2,

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: