Податотека:Bahrain location map.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.246 × 1.607 пиксели, големина: 136 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Positionskarte von Bahrain

Geographische Begrenzung der Karte:

 • N: 26.34° N
 • S: 25.54° N
 • W: 50.2° O
 • O: 50.89° O
English: Location map of Bahrain

Geographic limits of the map:

 • N: 26.34° N
 • S: 25.54° N
 • W: 50.2° E
 • E: 50.89° E
Датум
Извор сопствено дело
Автор NordNordWest
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Опис

Оваа карта е изработена со податоци од проектот OpenStreetMap, собрани од заедницата. Картава може да е нецелосна и да содржи грешки. Не ја користете како единствено помагало за патни насоки.

Автор Учесници на OpenStreetMap
Датум (погл. историја на податотеката)
Извор openstreetmap.org
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Податоците и картите на OpenStreetMap се под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.0 (CC-BY-SA 2.0).

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.0 Нелокализирана.
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Геонавод Ставете ѝ геонаводи на картата во Wikimaps Warper Ако е потребно, задајте warp_status=skip за да скриете.
Kartenwerkstatt
Оваа карта е изработена или подобрена на германската Картографска лабораторија (Kartenwerkstatt). И вие можете да предлагате карти за подобрување.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:34, 9 март 2010Минијатура на верзијата од 17:34, 9 март 20101.246 × 1.607 (136 КБ)NordNordWestupd
19:34, 19 декември 2009Минијатура на верзијата од 19:34, 19 декември 20091.246 × 1.607 (161 КБ)NordNordWest== {{int:filedesc}} == {{Information |Description= {{de|Positionskarte von Bahrain}} Geographische Begrenzung der Karte: * N: 26.34° N * S: 25.54° N * W: 50.2° O * O: 50.89° O {{en|Location map of Bahrain}} Geographic l

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.