Предлошка:Location map Бахреин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Бахреин
name Бахреин
border
coordinates
26.34
50.2 ←↕→ 50.89
25.54
map center 25°56′24″ N; 50°32′42″ E / 25.94° N; 50.545° E / 25.94; 50.545
image Bahrain location map.svg
Location map Бахреин