Податотека:Austria Parlament Athena.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.920 × 2.560 пиксели, големина: 2,33 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Denkmalschutz-AT.svg Austria Bundesadler.svg
На податотекава е прикажана знаменитост заштитена во Австрија под бр. 98017
(Commons, de, Wikidata)
Français : Autriche, Vienne,
English: Austria, Vienna, statue of Athena in front of the Austrian Parliament Building
Датум Направена на 
Извор сопствено дело
Автор Gryffindor (разговор · придонеси)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

I release it into the public domain. Gryffindor 17:50, 3 April 2006 (UTC)

Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Austria Parlament Athena (jha).jpgAustria Parlament Athena (jha).jpg

Местопол. на апаратот48° 12′ 28″ СГШ, 16° 21′ 32,8″ ИГД  Heading=315° Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo
Местопол. на објектот48° 12′ 28,7″ СГШ, 16° 21′ 34,12″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:12, 26 октомври 2013Минијатура на верзијата од 01:12, 26 октомври 20131.920 × 2.560 (2,33 МБ)Bede735Adjusted brightness and contrast
01:12, 26 октомври 2013Минијатура на верзијата од 01:12, 26 октомври 20131.920 × 2.560 (2,33 МБ)Bede735Adjusted brightness and contrast
19:50, 3 април 2006Минијатура на верзијата од 19:50, 3 април 20061.920 × 2.560 (984 КБ)Gryffindor*Description: Statue of Athena in front of the Austrian Parliament building. *Source: self-made, I release it into the public domain. ~~~~ Category:Parliament (Austria)

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци