Податотека:African Cup of Nations 2010.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(677 × 681 пиксели, големина: 32 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Countries positions in the 2010 African Cup of Nations
   1st
   2nd
   3rd
   4th
   5th-8th
   9th-15th
   Qualified but withdrew
  • Football denotes host nation (Angola)
Датум
Извор self-made from PD Image:BlankMap-World6.svg. Football from GNU image Image:Soccer ball.svg
Автор (지금은) 소년시대

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна05:33, 1 септември 2010Минијатура на верзијата од 05:33, 1 септември 2010677 × 681 (32 КБ)(지금은) 소년시대+Togo QW
15:03, 10 јули 2010Минијатура на верзијата од 15:03, 10 јули 2010677 × 681 (32 КБ)(지금은) 소년시대{{Information |Description={{en|1=Countries positions in the 2006 African Cup of Nations {{legend|#00008B|'''1st'''}} {{legend|#00bfff|'''2nd'''}} {{legend|#2e8b57|'''3rd'''}} {{legend|#7cfc00|'''4th'''}} {{legend|#ffd700

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: