Податотека:Adolf Eichmann.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Adolf_Eichmann.jpg(218 × 224 пиксели, големина: 8 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: de:Adolf Eichmann (* 1906; † 1962), SS-Obersturmbannführer und Kriegsverbrecher, während der Gerichtsverhandlung in Israel 1962. Von mir angefertigter Screenshot aus einem Wochenschaubericht, der vom Rechteinhaber in die Gemeinfreiheit entlassen wurde und auf Commons verfügbar ist (siehe Quelle).
Датум (Filmmaterial) / 2007 (Screenshot)
Извор Image:Eichmann trial news story.ogg, dort Public-Domain-Material; Screenshot und Nachbearbeitung von de:Benutzer:Der Bischof mit der E-Gitarre
Автор Universal-International News (Filmmaterial)
Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: Screenshot und Nachbearbeitung. Оригиналот може да се види тука: Eichmann trial news story.ogg. Обработил: Der Bischof mit der E-Gitarre.

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Universal City Studios. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Universal City Studios му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

(see https://archive.org/details/universal_newsreels)

Изворна евиденција за подигањето

Префрлено од de.wikipedia на Ризницата од страна на Zac allan.

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на de.wikipedia.
  • 2007-12-29 02:46 Der Bischof mit der E-Gitarre 218×224×8 (7844 bytes) {{Information |Beschreibung = [[Adolf Eichmann]] (* 1906; † 1962), SS-Obersturmbannführer und Kriegsverbrecher, während der Gerichtsverhandlung in Israel 1962. Von mir angefertigter Screenshot aus einem Wochenschaubericht, der vom Rechteinhaber in die

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:49, 29 февруари 2008Минијатура на верзијата од 09:49, 29 февруари 2008218 × 224 (8 КБ)Zac Allan{{Information |Description={{de|de:Adolf Eichmann (* 1906; † 1962), SS-Obersturmbannführer und Kriegsverbrecher, während der Gerichtsverhandlung in Israel 1962. Von mir angefertigter Screenshot aus einem Wochenschaubericht, der vom Rechteinhaber

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: