Податотека:06tolbanhos.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

06tolbanhos.jpg(320 × 240 пиксели, големина: 36 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: View of the small river of Mediana at Tolbaños.
Español: Vista del río de Mediana o Río Ciervos a su paso por Tolbaños camino del Voltoya.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Eugenio Vega
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Obra de Eugenio Vega, usuario de Wikipedia. Libre de derechos,

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна03:21, 26 октомври 2008Минијатура на верзијата од 03:21, 26 октомври 2008320 × 240 (36 КБ)Eugenio Vega~commonswiki{{Information |Description={{en|1=View of the small river of Mediana at Tolbaños.}} {{es|1=Vista del río de Mediana a su paso por Tolbaños camino del Voltoya.}} |Source=trabajo propio (own work) |Author=Eugenio Vega |Date=Año 200

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: