Персонализиран телемаркетинг

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Персонализиран)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Персонализираниот повик е телефонска верзија на презентација на направена при лична продажба. Преземена од професионално тренирани повикувачи, конверзацијата се води спрема потребите на потенцијалниот купувач, а не спрема оние на повикувачот.