Прејди на содржината

Оправдано присутни (списание)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Оправдано Присутни е списание во сопственост на поранешната А1 телевизија.

Списанието Оправдано Присутни почнало да излегува под името Голем Одмор (2004),но потоа во април 2005 било преименувано во Оправдано Присутни.Во списанието имало стрипови,вести како и од македонскиот така и од светскиот шоубиз,инфо за нови филмови,песни,игри,трачеви околу познатите звезди,интересни факти,вицеви,постери и со секој број следувало ЦД со приказни и песнички од детскиот фестивал Поточиња а потоа и ДВД изданија со познатите аниме серии Покемон,Змејска Топка,Трансформери,Самурај Чемпло, и серијата Нинџа Желки.Последниот број на Оправдано Присутни излегол во јули 2007.