Оен (Рајнска област-Пфалц)

Од Википедија — слободната енциклопедија
споменик за Фридрих Вилхелм Уч

Оен е заедница во Германија, во Рајнската област-Пфалц.

Вклучено во областа Бад Кројзнах. Предмет на управување на Бад Собернхајм. Населението е 222 жители (31 декември 2010 година). Зафаќа површина од 2,71 км².

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]