Одри Битони

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одри Битони
Audrey Bitoni 2010.jpg
Основни информации
Роденаавгуст 16 1986 (1986-08-16) (33 г.)
Место на раѓањеПасадена, Калифорнија, САД
Физички информации
Мерки34D-24-33
Висина162 см
Тежина48 кг
Боја на очитекафени
Боја на косатацрна
Природни градине
Други
Период на активност2006 –
Број на филмови194
IMDb IAFD

Одри Битони (англиски: Audrey Bitoni) (born August 16, 1986[1]) е американска порногравска актерка и модел. Таа беше номинирана во 2008 за AVN Best New Starlet Award.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Audrey Bitoni :: About Me“. www.audreybitoni.com. Посетено на 2011-03-04.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]