Прејди на содржината

Одернхеим на Глане

Од Википедија — слободната енциклопедија

Одернхеим на Глане е заедница во Германија, во Рајнска област-Пфалц .

Вклучено во областа Бад Кројзнах. Предмет на управување на Бад Собернхајм. Населението е 1746 жители (31 декември 2010 година). [1] Зафаќа површина од 13,26 км².

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]