Натпревар на загатки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Натпревар на загатки се популарни натпревари во кои целта е да се реши загаткатката во даден временски рок, и да се добие најдобриот можен резултат кај сите играчи.

Историја[уреди | уреди извор]