Наплата (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Наплата - американски филм, во режија на Брајан Хелгеланд. Главните улоги ги играат: Мел Гибсон и Марија Бело.

Содржина[уреди | уреди извор]

Поранешниот маринец Портер е застрелан до својата сопруга и нејзиниот љубовник. Сепак, тој успева да преживее и потоа, кога ќе закрепне, тргнува во потрага по нив, со намера да им се одмазди.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Наплата“, Антена, број 886, 19.6.2015, стр. 12.