Мет Данинг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Мет Данинг (роден на 19 декември 1978 година) е поранешен австралиски рагби фудбалер. Играл на предната позиција за Варатас и Вестерн Форсес во Супер рагби натпреварувањето и ја претставувал Австралија. Тој бил тренер на рагби клубот Балмајн од Сиднеј 2013/2014.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]