Меморијален Центар Џон Кенеди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Yad Kennedy May 2009.JPG

Меморијалниот центар Џон Кенеди (хебрејски:יד קנדי) се однесува на поранешниот американски претседател Џон Кенеди којшто се наоѓа блиску Ерусалим, Израел.