Прејди на содржината

Махо (плажа)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Махо плажа
Corsairfly Ербас А330 на последниот пристап на аеродромот Свети Мартен
Карта
МестоСвети Мартин
СтатусОтворен

Плажата Махо е плажа на холандската страна на карипскиот остров Свети Мартин, на територијата на Свети Мартен. Познато е по тоа што е во непосредна близина на меѓународниот аеродром „Принцеза Јулијана“ и е популарна локација за туристите и набудувачите на авиони, кои ја посетуваат плажата за да гледаат авиони при последниот приод при слетување на аеродромот.

Локација[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]