Магаро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Galicica higest peak, Magaro 2255m.jpg
Поглед кон Магаро (2.255 метри)

Магаро — врв во Македонија. Врвот се наоѓа на планината Галичица во јужна Македонија и е висок 2.255 метри.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Marković, Jovan Đ (1968). Fizička geografija Jugoslavije (изд. 2.). Naučna knjiga.