Лос Каиелос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Лос Каиелос е локација во близина на источниот град Никуеро во Куба. Ова место е најмногу познато како место на кое Фидел Кастро ги истоварил своите трупи на 2 декември, 1956.