Прејди на содржината

Липари

Од Википедија — слободната енциклопедија

Липари (итал. L'isola di Lipari) е италијански остров, најголем во групата Липарски Острови. Овој остров му припаѓа на италијанскиот регион Кампанија.

Липари

Надворешни врски[уреди | уреди извор]