Прејди на содржината

Кшемјен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Планината Кремиен во Бескиди, планините Бишчади, Јужна Полска

Кшемјен — планина која е дел од планинскиот венец на планините Бјешчади во јужна Полска. Има надморска височина од 1.335 метри. 49°5′9″N 22°44′20″E / 49.08583° СГШ; 22.73889° ИГД / 49.08583; 22.73889