Криси Чау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Криси Чау
Chrissie Chau
Роден(а)Криси Чау
Активен2005-наваму

Криси Чау е кинеска глумица и познат модел во оваа земја. Нејзината глумечка кариера започнала во хорор филмот Whomb Ghost во 2009 година.