Криси Чау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Криси Чау
Chrissie Chau
ChrissieChau2010.jpg
Роден(а) Криси Чау
22 мај 1985 ж
Кина Чаожу, Гуандонг, Кина
Активност 2005-наваму

Криси Чау е кинеска актерка и познат модел во оваа земја. Нејзината актерска кариера започнала во хорор филмот Whomb Ghost во 2009 година.