Крајот на времето (краток филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Крајот на времето (short film))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Крајот на времето“
The End of Time 2017 poster.jpg
РежисерМилчо Манчевски
МузикаИгор Василев Новоградска
КинематографијаАлеин Лопес Мартинес
МонтажаКристина Посенел
Премиера5 април 2017 (Аспен)
ДржаваСАД
Куба

Крајот на времето (2017) е експериментален краток филм на Милчо Манчевски.

Содржина[уреди | уреди извор]

Крајот на времето е експериментален филм за оној хипнотички момент во еден обичен вторнички ден кога сфаќаш дека времето застанало, а целиот универзум е вовлечен во само една насмевка.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]