Корисник:Kirilboyanov

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Здраво и добредојдени на мојата корисничка страница!

Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици

Моите придонеси во Википедија[уреди | уреди извор]

Ми се допаѓа да подобрувам статиите во Википедија за тоа што сакам повеќе луѓе да имаат пристап до информација на нивниот јазик. Јас имам создадено неколку статии во бугарската верзија на Википедија како Лаура Паузини, зелен чај, јужнокорејски вон итн. Соработувал сум и преку уредување на статиите за смрт на јазик, корејскиот цар Сеџонг и членувањето на именките.

Моите придонеси во разните пројекти на Викимедија[уреди | уреди извор]

Овие слики се сликнати од мене:

За мене[уреди | уреди извор]

Интересираат ме странските јазици, економијата, ИТ, културата и животниот стил на луѓето, здравјето и уште многу нешта.


the languages you speak