Корисник:Infernal teo

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Теодор Костовски е роден во Скопје, Македонија на 20 јуни 2002 година, тој е еден од првите членови на новосоздадениот "Вики клуб". Теодор стана член на вики клубот на 19 октомври 2016 година.