Корисник:Antonioilijevski

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Здраво на сите, јас сум Антонио Илијевски, млад член на Македонската Википедија. Целта ми е да ги преведувам странските артикли на македонски јазик и обратно со цел подобро разбирање со надворешниот свет. Бидејки сум нов корисник, за почеток би можеле да го уредите мојот сега за сега единствен артикал за Слободан Милошевиќ на македонски. Ви посакувам се најдобро!

Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
Антонио Илијевски
Flag of North Macedonia.svg Овој корисник живее во Македонија.
Macedonia forever.gif Овој корисник знае дека Македонија е вечна.
34px Овој корисник верува во Исус Христос.
Немој ти мене ФИРОМ! Корисникот се залага за употреба на уставното име на
Република Македонија.
'
Овој корисник е борец за обединета Македонија