Книжевна далга

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Книжевна далга — награда што ја доделуваат Здружението „Бран“ и Ревијата „Бранувања“ од Струга, за особени заслуги во афирмацијата на балканските книжевни вредности, како и за личниот придонес во книжевноста. Се доделува во рамките на меѓународната книжевна манифестација „Струшки книжевни средби“ во Струга.

Лауреати[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]