Категорија:Статии со извори на непалски (ne)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ова е следечка категорија за CS1-наводи кои го користат параметарот |language=ne кој распознава извори на овој јазик. Страниците во оваа категорија треба да се ставаат само преку CS1-предлошки и Модул:Citation/CS1.

Оваа категорија засега не содржи страници или податотеки.