Категорија:Статии за бришење

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа категорија содржи статии што биле означени за бришење. Судбината на тие статии се дискутира на нивната страница за разговор или на Википедија:Статии за бришење.

Статиите се додаваат во оваа категорија со додавање на шаблонот {{Бришење}}. Видете Википедија:Статии за бришење за упатства за тоа како да додавате статии на списокот за бришење.

Видете уште[уреди | уреди извор]

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.