Категорија:Програмски конструкции

Од Википедија — слободната енциклопедија

Се однесува на основните елементи, наредби и искази кои се користат во разни програмски јазици. Тука не спаѓаат општи поими и процеси.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Страници во категоријата „Програмски конструкции“

Оваа категорија содржи само една страница.