Категорија:Корисници на кои им е одземено правото на уредување

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа категорија е за сметки кои биле трајно блокирани со одлука на администраторите, арбитрацискиот комитет или . "Трајно блокирање" не е исто што и "блокирање", кое иако се користи за спроведување на трајно блокирање во многу други ситуации - блокирања на неодредено за обичен вандализам, марионетизирање и слични работи, не треба да бидат категоризирани тука.

Исто така видете листа на трајно блокирани корисници.

Страници во категоријата „Корисници на кои им е одземено правото на уредување“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.