Категорија:Колективизам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Колективизам.
Поимот „колективизам“ се смета за спротивен на поимот „индивидуализам“.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

К

Ф

Страници во категоријата „Колективизам“

Оваа категорија содржи само една страница.