Категорија:Источна филозофија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Источна филозофија.
Поимот „источна филозофија“ се смета за спротивен на поимот „западна филозофија“.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.