Категорија:Геолошки поими

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во оваа категорија се сместени поимите (стручни термини) кои се среќаваат во геологијата.

Страници во категоријата „Геолошки поими“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.