Категорија:Википедија:Ботови

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа категорија содржи страници во врска со ботови на Википедија - автоматизирани или полу-автоматизирани програми со свои посебни кориснички сметки што вршат повторувачки задачи на голем број статии одеднаш.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Страници во категоријата „Википедија:Ботови“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.