И понатаму го викаат Тринити

Од Википедија — слободната енциклопедија

„И понатаму го викаат Тринита“ (италијански: Continuavano a chiamarlo Trinità) – филм на режисерот Енцо Барбони (Enzo Barboni) од 1971 година. Главните улоги ги играат: Теренс Хил, Бад Спенсер, Јанити Сомер, Џесика Даблин.[1]

Синопсис[уреди | уреди извор]

Браќата Тринити и Бамбимо се обидуваат да го одржат ветувањето дадено на татко им — да се држат заедно и да станат успешни криминалци така што ќе станат крадци на коњи и одметници. Наспроти нивните лоши намери и неверојатната несмасност, тие завршуваат така што му помагаат секому кого ќе го сретнат...

Наводи[уреди | уреди извор]